AktualnościZastosuj nasze zestawy dydaktyczne do ćwiczeń małej motoryki!

14 września 20210
https://funiversity.pl/wp-content/uploads/2021/09/ggg.png

Czy słyszeliście już o naszych zestawach dydaktycznych? Umożliwiają one ćwiczenie małej motoryki z grupą dzieci . W jednym pudełku znajdziesz wszystko do przeprowadzenia zajęć dla dziesiątki uczestników. Oprócz super zabawy, zapewniamy porządną dawkę nauki i nowe doświadczenie dla młodych naukowców. Zobaczmy co jeszcze daje nam zestaw eksperymentów i dla kogo jest przeznaczony! Dydaktyczne zestawy naukowe...

Czy słyszeliście już o naszych zestawach dydaktycznych? Umożliwiają one ćwiczenie małej motoryki z grupą dzieci :hand::hand:. W jednym pudełku znajdziesz wszystko do przeprowadzenia zajęć dla dziesiątki uczestników. Oprócz super zabawy, zapewniamy porządną dawkę nauki i nowe doświadczenie dla młodych naukowców. Zobaczmy co jeszcze daje nam zestaw eksperymentów i dla kogo jest przeznaczony!

Dydaktyczne zestawy naukowe Fun :books::microscope:z powodzeniem możemy wykorzystać w indywidualnej jak i grupowej terapii sensorycznej i w ćwiczeniach małej motoryki. Zestawy wyposażone są w różne bezpieczne substancje płynne jak i sypkie. Substancje te mogą dzieci bezpiecznie dotykać , sprawdzać i opisywać ich strukturę. Poprzez prawidłowe mieszanie i  łączenie powstają substancje o innych, różnych właściwościach.  Dzieci  podczas zajęć  uczą się prawidłowo chwytać  np. łyżeczkę, pipetę, szpatułkę czy strzykawkę. Ćwiczą przenoszenie substancji do innych pojemników , mieszają je ze sobą jednocześnie obserwując  zachodzące reakcje . W sposób pozytywny ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową poprzez dużą ilość  wykonywanych czynności . Pracując w grupie mogą porównywać i wymieniać się spostrzeżeniami  na temat eksperymentów w sposób niewymuszony i naturalny. Reakcje, które zachodzą podczas naszych eksperymentów,  wywołują u dzieci dużo pozytywnych emocji, poprzez głośny zachwyt , zdziwienie oraz budzą ich ciekawość. Jednocześnie każdemu dziecku uda się eksperyment, co powoduję zadowolenie i dumę oraz wiarę we własne możliwości- każdy odnosi sukces! Eksperyment, który dzieci wykonują, mogą zabrać do domu , aby pochwalić się rodzinie  albo może zostać w placówce i być dalej obserwowany podczas kolejnych zajęć.

Umiejętności dodatkowe, jakie daje nam zestaw dydaktyczny:

 • współpraca z nauczycielem
 • ćwiczenia koncentracji uwagi;
 • rozwój chwytu. (chwytanie przedmiotów)
 • koordynacja wzrokowo-ruchowa
 • usprawnianie wrażeń dotykowych, sensorycznych;
 • świadome manipulowanie przedmiotem
 • wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez budzenie wiary we własne możliwości.

Każdy  Zestaw Dydaktyczny Fun :microscope::books: wyposażony jest w scenariusz zajęć. Napisany jest w czytelny i prosty sposób , aby nauczyciel bez problemów i obaw mógł zajęcia przeprowadzić. Załączony jest dodatkowy zestaw nauczycielski ułatwiający przygotowanie się do zajęć.

Super rozwiązanie na lekcje, koło naukowe, dla starszych i młodszych, ciekawych świata dzieci. Każdy zestaw otwiera przed nami kawałek świata i dostarcza nową, interesującą wiedzę. Zobaczcie na własne oczy  jak nauka i zabawa idą w parze!

Oto nasze zestawy dydaktyczne:

https://funiversity.pl/kategoria-produktu/zestaw-klasowy/

 

warsztaty_motoryka

warsztaty_motoryka

warsztaty_motoryka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Kontakt
Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
al. Rzeczypospolitej 2/U-2,
02-972 Warszawa
NIP: 9512480137
576 524 444
kontakt@funiversity.pl
Pon. - pt: 9:00-17:00
Newsletter

  bt_bb_section_top_section_coverage_image

  Koszyk

  Uwaga pliki COOKIES! Chociaż to nie strona o pieczeniu – są nam one potrzebne do poprawnego i wygodnego dla użytkowników działania :)