AktualnościFUN Thermo – 1, 2, 3 breloczek wypieczesz Ty, czyli prezenty na Dzień Babci i Dziadka!

5 stycznia 20220
https://funiversity.pl/wp-content/uploads/2022/01/charm_dzieci-1280x636.png

Wielkimi krokami zbliżają się bardzo ważne święta. Dni osób, które nigdy nie odmawiają zabawy, które swoim uśmiechem zarażają wszystkich, które pieką najlepsze ciasta i opowiadają najciekawsze bajki. Dokładnie, w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka ! W tym szczególnym czasie pragniemy podziękować Dziadkom za wszystko i obdarować ich prezentami od serca A czy jest...

Wielkimi krokami zbliżają się bardzo ważne święta. Dni osób, które nigdy nie odmawiają zabawy, które swoim uśmiechem zarażają wszystkich, które pieką najlepsze ciasta i opowiadają najciekawsze bajki. Dokładnie, w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka :older_woman::older_man:! W tym szczególnym czasie pragniemy podziękować Dziadkom za wszystko i obdarować ich prezentami od serca :heart:

A czy jest coś co cieszy ich bardziej niż prace zrobione przez nas samodzielnie?

Dlatego już teraz Funiversity stworzyło specjalny ZESTAW, dedykowany młodym naukowcom :male-scientist::female-scientist:

W zestawie znajduje się FUN Thermo Charm :thermometer:, FUN Snow :snowflake: i FUN Goo :petri_dish:, a gratis dorzucamy dodatkowe FUN Thermo Charm :thermometer: i dwa woreczki prezentowe :gift:. Umożliwi to stworzenie i piękne zapakowanie dwóch magicznych breloczków, które będą świetnym prezentem. Pozostałe eksperymenty możecie wykonać wraz z Dziadkami, razem nauczycie się ciekawych rzeczy i będziecie się przy tym świetnie bawić! Zobaczmy, na czym polega magia naszych breloczków.

Zagłębimy się razem w świat FIZYKI. Ciała zbudowane są z cząsteczek. Cząstki te są w ciągłym ruchu, lecz w zależności od temperatury, poruszają się one szybciej lub wolniej. Czyli wyobraźcie sobie kilka piłeczek w  pudełku. Jak potrząśniecie nim, to piłeczki będą w ruchu, uderzając o siebie, podobnie zachowują się cząstki w ciele. Temperatura zależy od ruchu cząsteczek, ich prędkości. Jeśli prędkość jest duża to ciało jest cieplejsze. Zauważmy też, że trzymając się za ręce z babcią lub dziadkiem, kiedy my marzniemy, a oni mają ciepłe dłonie, to się ogrzewamy. Następuje wymiana ciepła. Jeśli dwa ciała mają różne temperatury, to po ich dotknięciu, następuje wyrównanie się temperatur. Czyli nauka sprawia, że i ty i babcia lub dziadek, będziecie mieć tą samą temperaturę skóry. W przyrodzie zawsze znajdziemy równowagę!

Temperatura to bardzo ważna wielkość fizyczna. Na pewno znacie nazwę przyrządu, dzięki któremu, możemy poznać temperaturę. To termometr. Dzięki niemu sprawdzamy jak ubrać się, gdy wychodzimy z domu lub czy mamy gorączkę. Temperaturę możemy określać w Celsjuszach, Kelwinach lub Fahrenheitach. Najbardziej jednak popularną jednostką jest Celsjusz. Wiadomo, że nasze zdrowe ciało ma 36,6 stopni Celsjusza, zimą potrafi być aż -10 stopni Celsjusza, a latem cieszymy się, gdy na dworze dochodzi aż do 30 stopni Celsjusza. Gdzie jeszcze potrzebujemy posługiwać się takim zagadnieniem jak temperatura? W kuchni, gdy pieczemy, zawsze na początku  ustawimy w piekarniku odpowiednią temperaturę. Dokładnie to samo zrobimy w trakcie naszego eksperymentu FUN Thermo Charm :thermometer:!

W zabawce znajduje się papier termokurczliwy. Jest to specjalny arkusz, który ma zdolność do kurczenia się pod wpływem ciepła. Czyli zmniejsza się jego długość i wysokość, gdy włożymy go do odpowiednio ciepłego piekarnika. Dzieje się tak z materiałami, które są polimerami. W FUN Thermo Charm :thermometer: najpierw samodzielnie wykonujesz rysunek, wycinasz odpowiedni kształt zawieszki, a następnie wypiekasz! Papier kurczy się, ale sztywnieje i zwiększa się jego grubość. W ten sposób masz przepiękną, unikalną, trwałą, kreatywną przewieszkę do swojego breloczka, czyli zakręconej, kolorowej sprężynki, dołączonej do eksperymentu.  Więcej o zabawce dowiesz się tutaj:

https://funiversity.pl/produkt/fun-thermo-charm/

U nas zawsze nauka idzie w parze z zabawą. Dzięki FUN Thermo Charm, z łatwością, w kreatywny sposób zostanie zobrazowane pojęcie skali. Przekonacie się, jakim cudem taką wielką powierzchnię jak Polska, Europa lub nawet świat udaje nam się przedstawić w atlasach i na Google Maps :world_map:.

SKALA_SAMOLOCIK_CHARM

Tworząc prezent Dziadkom możecie skorzystać z naszych propozycji wzorów i rysunków, które będą dołączone do zabawki, kotek i kwiatek będą piękną ozdobą do torebki babci, a samolot lub robot do kluczy dziadka! Lecz pamiętajcie, że tutaj tylko wyobraźnia Was ogranicza. Na papierze możecie narysować wszystko, czy to wąsy, które kojarzą Wam się z dziadkiem czy cały, piękny bukiet kwiatów dla babci. Zestaw 3+1, przygotowany specjalnie na tą okazję, pozwoli Ci wykonać dwa breloczki. Gratis dołączymy również opakowanie na gotowe już prezenty. Tak się prezentuje nasz Zestaw :gift:!

Super prezenty, duża dawka nauki i mnóstwo zabawy! Zaskocz swoich Dziadków unikatowym prezentem, wykonanym własnoręcznie, od serca. Zapakuj go w piękny woreczek i podziękuj Babciom i Dziadkom  :older_woman::older_man: za to, że są!

dzieci_z_thermo_charm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Kontakt
Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
al. Rzeczypospolitej 2/U-2,
02-972 Warszawa
NIP: 9512480137
576 524 444
kontakt@funiversity.pl
Pon. - pt: 9:00-17:00
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image

    Koszyk

    Uwaga pliki COOKIES! Chociaż to nie strona o pieczeniu – są nam one potrzebne do poprawnego i wygodnego dla użytkowników działania :)