AktualnościFUNDAY DZIECKA- prezent na Dzień Dziecka

12 maja 20220
https://funiversity.pl/wp-content/uploads/2022/05/A4-grafika-na-pudelko2-1280x905.png

Prawie połowa maja już za nami! Jak ten czas leci. Myślimy, że każdy z nas odlicza już dni do wakacji. Chociaż chwilka, jeszcze przed nami jeden, wyjątkowy i specjalny w roku dzień. Domyślacie się jaki? Dokładnie, DZIEŃ DZIECKA! W Polsce co roku obchodzimy go pierwszego czerwca. Dzień ten został ustanowiony już w 1954 roku, więc...

Prawie połowa maja już za nami! Jak ten czas leci. Myślimy, że każdy z nas odlicza już dni do wakacji. Chociaż chwilka, jeszcze przed nami jeden, wyjątkowy i specjalny w roku dzień. Domyślacie się jaki?

Dokładnie, DZIEŃ DZIECKA! W Polsce co roku obchodzimy go pierwszego czerwca. Dzień ten został ustanowiony już w 1954 roku, więc tradycja ta ma aż 68 lat. Warto wiedzieć, że w każdym kraju dzień dziecka obchodzony jest w inny dzień.

Z tej okazji w szkołach często są organizowane różne zabawy, festyny, dni sportu, w mieście można spotkać wiele stoisk z balonami i watą cukrową, jest wiele atrakcji szykowanych na ten dzień, aby każdy mógł świętować i poczuć się jak dziecko. My natomiast przygotowaliśmy własną niespodziankę dedykowaną dla Was. :female-scientist::male-scientist:

Jest to nowy BOX FunDay Dziecka, przygotowany specjalnie na tę okazję! :gift: Dowiedzmy się o nim czegoś więcej.

Zestaw FunDay Dziecka w pigułce:

Co?  Dwa FUNtastyczne mini eksperymenty: FunBlob i FunThermo Charm. Sprawią, że tego dnia nie będzie nudy.

Jak?  W specjalnym prezentowym opakowaniu! Z fartuszkiem gratis 😉

Gdzie? Tylko u nas na funiversity.pl. :purple_heart:

Dlaczego?  Bo nauka nigdy nie była taka fajna!

Z jakiej okazji? Naszego ulubionego święta: Dnia Dziecka

Co jeszcze musicie wiedzieć? Zestaw jest  dostępny w dwóch wersjach językowych: polskim i ukraińskim.

 

Zabawki znajdujące się w boxie to eksperymenty, które uczą i bawią. Każdy dowie się czegoś nowego, poprzez wykonanie naukowych doświadczeń. FunBlob :petri_dish:zabierze nas w świat polimerów, a dzięki FunThermo Charm :thermometer: dowiemy się co to skala i wykonamy samodzielnie ekstra ozdobę- własny, unikalny breloczek.

FunBlob:

W instrukcji do mini eksperymentu FunBlob znajduje się mnóstwo ciekawostek na temat chemii oraz kuchni molekularnej. Dzięki temu dowiecie się, jak stworzyć polimerowe robaki. Skoro tego wszystkiego nauczycie się, robiąc naukowe doświadczenie, to może teraz zaprezentujemy kilka ciekawostek na temat robaków, aby nasza zabawa zamieniła się również w żywą lekcję biologii. 😉

FunFact o robakach :worm::

HIT: Najdłuższa dżdżownica może rozciągnąć się na ponad 2 metry!

WARTO WIEDZIEĆ: Robaki to to nazwa potoczna. Charakteryzują się one miękkim długim ciałem, nie posiadają rąk, nóg, a nawet oczu. Składają się głównie z wody (aż 80%). Dżdżownice znajdują się głównie pod ziemią, gdzie tworzą kanały, przez które napływa tlen do gleby oraz odprowadzany jest deszcz.

A jeszcze więcej znajdziecie tutaj : https://funiversity.pl/produkt/fun-blob/

FunThermo Charm:

Mini eksperyment FunThermo Charm to zabawka dzięki której poznasz  pojęcie skali oraz dowiesz się co to jest termokurczliwość. Oprócz porządnej dawki wiedzy, czeka Was również super kreatywna zabawa w tworzeniu własnego breloczku. Własny rysunek wykonany na magicznym, termokurczliwym papierze, zmaleje i zamieni się w unikalną ozdobę.  A tutaj mała ciekawostka na temat temperatury.

Ciekawostka na temat temperatury:

Temperatura to bardzo ważna wielkość fizyczna. Na pewno znacie nazwę przyrządu, dzięki któremu, możemy poznać temperaturę. To termometr. Dzięki niemu sprawdzamy jak ubrać się, gdy wychodzimy z domu lub czy mamy gorączkę. Temperaturę możemy określać w Celsjuszach, Kelwinach lub Fahrenheitach. Najbardziej jednak popularną jednostką jest Celsjusz. Wiadomo, że nasze zdrowe ciało ma 36,6 stopni Celsjusza, zimą potrafi być aż -10 stopni Celsjusza, a latem cieszymy się, gdy na dworze dochodzi aż do 30 stopni Celsjusza. Gdzie jeszcze potrzebujemy posługiwać się takim zagadnieniem jak temperatura? W kuchni, gdy pieczemy, zawsze na początku  ustawimy w piekarniku odpowiednią temperaturę. Dokładnie to samo zrobimy w trakcie naszego eksperymentu FunThermo Charm :thermometer: !

A jeszcze więcej znajdziecie tutaj: https://funiversity.pl/produkt/fun-thermo-charm/

Box FunDay Dziecka jest świetnym pomysłem na prezent. Łączy naukę i zabawę! Zostawiamy Wam tutaj linki do zestawów, ponieważ Box jest dostępny również w drugiej wersji językowej: ukraińskiej, aby wasi nowi koledzy ze szkół, z podwórka również mieli możliwość świętować Dzień Dziecka razem z Wami.

Zestaw FunDay Dziecka w polskiej wersji językowej: https://funiversity.pl/produkt/zestaw-na-dzien-dziecka/

Zestaw FunDay Dziecka w ukraińskiej wersji językowej: https://funiversity.pl/produkt/zestaw-na-dzien-dziecka-jezyk-ukrainski

 

Zestaw_funDay_dzieckaZestaw_FunDay_Ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Kontakt
Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
al. Rzeczypospolitej 2/U-2,
02-972 Warszawa
NIP: 9512480137
576 524 444
kontakt@funiversity.pl
Pon. - pt: 9:00-17:00
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image

    Koszyk

    Uwaga pliki COOKIES! Chociaż to nie strona o pieczeniu – są nam one potrzebne do poprawnego i wygodnego dla użytkowników działania :)